počet produktů: 0
cena: 0 CZK

O produktech

Naší filozofií je nabídnout zákazníkovi maximální a ověřenou zvukovou a mechanickou kvalitu za velice příznivou cenu.

HiFi audiokabely vyrábíme od roku 2007.
V letech 2015-2017 jsme se intenzivně věnovali vývoji nových modelů, kde záměrem bylo rozšíření sortimentu s maximálním důrazem na zvukový projev. Během této doby jsme vyzkoušeli přibližně 140 různých modelů kabeláže, z níž jsme vybrali to nejlepší.

Nepoužíváme žádnou běžnou elektromontážní nebo počítačovou metráž typu CYKY, CSSS, UTP, RG-62 a podobně.

 

Mechanické provedení
Zkoušeli jsme také různé způsoby montáže kabelů, použité komponenty, technologie spojování kabelu s konektorem s ohledem na dokonalý kontakt, časovou stálost a neměnnost parametrů.
Spojení kabelu s konektorem je provedeno pájením cínovou pájkou s 5% obsahem stříbra. Nedochází tak k oxidaci spoje. Síťové kabely jsou spojovány šroubovaným spojem. Všechny spoje jsou navíc opatřeny ochranným nátěrem kontaktu.

Všechny kabely, kde hrozí poškození při manipulaci nebo při provozu, jsou potaženy ochranným polyesterovým opletem. Oplet je pouze od jednoho výrobce a prošel porovnávacími testy s jinými druhy opletů.


Rozšířili jsme sortiment také o nástrojové kabely pro hudebníky.

 

Vliv kabelu na aparaturu a výsledný zvuk
Puristi sice neuznávají ladit aparaturu jako celek i s pomocí kabelů, ale náš názor na to je zcela opačný a v realitě mnohokrát ověřený.
A tak I z velmi levné nebo vintage sestavy lze pomocí správně zvolených kabelů „vydolovat“ zvukovou nirvánu.
Kabely jsou součásti audio sestavy úplně stejně jako zesilovač, reproduktor a další komponenty. Mají své parametry (indukčnost, kapacita, odpor-impedance a mechanická konstrukce) a tím se stávají vlivným elementem v sestavě, mnohdy zcela zásadním na výsledný zvuk. Kabeláž bez vlivu nelze vyrobit, to by musela mít „nulové“ elektrické a mechanické parametry.

 

Zvuková charakteristika
Uvedená charakteristika u jednotlivých kabelů je pouze orientační, záleží na ostatních komponentech a jak si kabel s přístroji sedne. Charakteristika jsou zprůměrované informace vycházejí z praktických poslechových testů na různých aparaturách a vkusu různých posluchačů - testujících audiofilů.

Pokud potřebujete poradit nebo máte určité požadavky na kabeláž, neváhejte nás kontaktovat, nejlépe mailem.

Lze se domluvit i na zapůjčení vhodných kabelů a možnost si tak kabel otestovat na vlastní aparatuře.

 

Všechny produkty splňují podmínky RoHS.

 

 

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).